Baza placówek pomocowych

Stowarzyszenie MONAR. Ośrodek Leczenia, Terapii i Rehabilitacji Uzależnień w Lipiance placówki stacjonarne dla osób dorosłych

Lipianka 2a, Goworowo (województwo mazowieckie)

telefon: 29 768 24 01

e-mail: monarlipianka@wp.pl

strona WWW

Odbiorcy: od 18 r.ż., również rodzice z dziećmi, kobiety w ciąży, małżeństwa i pary we współpracy z ośrodkiem Monar w Ostrołęce, osoby z niepełnosprawnością – intelektualną, ruchową, wzrokową i słuchową w zależności od stopnia niepełnosprawności (jeśli pozwala uczestniczyć w terapii w społeczności i realizować program terapeutyczny).

Podstawy teoretyczne programu: społeczność terapeutyczna, model Minnesota, terapia poznawczo-behawioralna, dialog motywujący.

Oferta: leczenie somatyczne, pomoc dla uzależnionych od narkotyków, kursy zawodowe, nauka szkolna na poziomie szkoły podstawowej i ponadpodstawowej poza terenem ośrodka.

Liczba miejsc w placówce: 38.

Długość programu rehabilitacyjnego: 12 miesięcy.

Dane adresowe i zakres udzielanej pomocy pochodzą z NARKOMANIA. Informator na temat placówek udzielających pomocy osobom z problemem narkotykowym, pozycji wydanej przez Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii w 2017 r. (VIII edycja) (pobierz jako PDF)

« wróć do formularza wyszukiwania

Inne listy placówek pomocowych

Inne zasoby