Baza placówek pomocowych

Katolicki Ośrodek Wychowania i Terapii Młodzieży Nadzieja placówki stacjonarne dla osób niepełnoletnich

ul. Barkowska 167C, Bielsko-Biała (województwo śląskie)

telefon: 33 816 07 67

faks: 33 487 67 34

e-mail: osrodek@nadzieja.bielsko.pl

strona WWW

Odbiorcy: od 15 do 18 r.ż., również rodzice z dziećmi za zgodą sądu rodiznnego, kobiety w ciąży w uzasadnionych przypadkach.

Podstawy teoretyczne programu: społeczność terapeutyczna, terapia poznawczo- behawioralna, inne podstawy: społeczność terapeutyczna, model behawioralno-poznawczy, terapia – indywidualna, pogłębiona, rodzinna, grupa psychodramy.

Oferta: leczenie somatyczne, leczenie psychiatryczne,pomoc dla – uzależnionych od narkotyków, rodzin osób używających i uzależnionych od narkotyków, nauka szkolna na poziomie szkoły podstawowej i ponadpodstawowej na terenie ośrodka w indywidualnym toku nauczania, inne działania – praktyki zawodowe w gastronomii, zajęcia prawne, kurs tańca, zajęcia muzyczne, plastyczne, filmowe, sportowe, obozy letnie i zimowe, weekendy rodzinne.

Liczba miejsc w placówce: 34.

Długość programu rehabilitacyjnego: 12-18 tygodni.

Dane adresowe i zakres udzielanej pomocy pochodzą z NARKOMANIA. Informator na temat placówek udzielających pomocy osobom z problemem narkotykowym, pozycji wydanej przez Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii w 2017 r. (VIII edycja) (pobierz jako PDF)

« wróć do formularza wyszukiwania

Inne listy placówek pomocowych

Inne zasoby