Nowe filmy bez chemii na drodze

2 października 2021  

Nowości na stronie bezchemiinadrodze.pl. W krótkich materiałach wideo z serii “Kilka słów o…” poznajemy fakty mało znane o temacie znanym powszechnie, jakim jest obecność substancji psychoaktywnych – nie tylko alkoholu! – w ruchu drogowym.

W najnowszym filmie dr hab. Magdalena Arczewska objaśnia kilka konsekwencji prawnych, grożących za jazdę pod wpływem kierowcom – oraz kierowcom zawodowym, których spotkać mogą dodatkowe przykrości wynikające z prawa pracy.
Co jest wykroczeniem a co przestępstwem – i jakie wynikają z tego kary? Co grozi za prowadzenie “na zakazie”? Jakie są dodatkowe sankcje dla kierowców zawodowych? ➟ Zobacz wideo (1m48s)

KGP_drogowka

Do zobaczenia także Komisarz Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, który ryzyku jazdy w stanie nietrzeźwości omawia z perspktywy liczb – ilu zatrzymań dokonuje policja, jakie są ilości wypadków z udziałem osób po spożyciu substancji psychoaktywnych – ilokrotnie dochodzi w nich do zgonów i uszkodzeń ciała… ➟ Zobacz wideo (1m03s)
Warto tutaj dodać, że wypadki z udziałem nietrzeźwych kierowców mają znacznie wyższą śmiertelność i urazowość, niż statystycznie ‘przeciętna’ kraksa..

Ewentualne uwagi, pytania lub komentarze prosimy kierować na adres redakcja@narkomania.org.pl